Fotoklub KFA Brumov-Bylnice

Historie

Vznik fotoklubu KFA Brumov-Bylnice se váže na rok 1947, kdy se začali scházet v tzv. „malé hospodě“ – sdruženém klubu VPŘED první nadšení fotoamatéři vedení panem Václavem Novákem. Počátkem padesátých let se činnost přenesla do nových prostor (dnešní jídelna MEZ). Členská základna se rozrostla a stabilizovala (Luboš Vilímek, František Faško, Antonín Šťastný, František Kostka, Vojtěch Holčák, František Hrubý, Vladimír Štěpánek).

Podzim roku 1970 znamená další etapu práce v tehdy nově otevřeném kulturním domě. Fotoklub se úspěšně účastní klubových i autorských soutěží. Členská základna se rozrůstá na téměř dvě desítky fotografů (např. Antonín Kostka, Josef Vrátník, Jiří Onderka, Jiří Holba, Rostislav Škaroupka, Břetislav Kosačík, Ladislav Kroupa, Zdeněk Vilímek).

V osmdesátých letech přibyli Miroslav Pinďák, Jaroslav Valčík, Milan Kostka, Pavel Gigerich, Mirka Beňová, Miroslav Šoman..

V devadesátých letech to byli Karel Smilek, Jiří Škaroupka, Michal Pleva, Pavel Trčálek, Pavel Strnka, Michal Svoboda, Štefan Horák.

Především poslední desetiletí bylo pro fotoklub velmi úspěšný. Vzpomeňme např. několikanásobné vítězství v pravděpodobně nejnáročnější klubové soutěži u nás – mapovém okruhu Vysočina a Český ráj a čestné uznání v prestižní mezinárodní soutěži Interfotoklub Vsetín.

V roce 2000 se z fotoklubu KFA vyčlenila fotoskupina Andromeda.

V novém tisíciletí staví fotoklub KFA Brumov-Bylnice svoji existenci na přátelských vztazích ať začátečníků či pokročilých fotografů. Záminkou k setkávání jsou fotografie… V současné době aktivní členskou základnu tvoří: Vladimír Štěpánek, Antonín Šťastný, Rostislav Škaroupka, Miroslav Pinďák, Pavel Gigerich, Michal Pleva, Robert Bureš, Pavel Meisl, Lubomír Floreš, Lukáš Kostka, Jaromír Šánek, Dalibor Dušek a Vlastimil Juřica.

Fotoklub je otevřený pro všechny příznivce fotografie. Můžete nás navštívit každý sudý pátek v Kulturním domě v Brumově-Bylnici.

Článek ve Zlínských novinách k 60. výročí založení KFA

vystava_kfa_zlinske_